Tachovská injekce zabrala! Fotbalové Domažlice dostaly před před sezonou dovolenou podporu od konkurenta z Tachova. Ten sice v minulém ročníku ČFL hrál na špičce, jenže v té nové se rozhodl hrát jen nižší soutěže, a tak se ke konkurentovi stěhoval trenér Pavel Vaigl i kvarteto zkušených fotbalistů. A Jiskra vzplála a rozjela se. Teď chce tým i dobře vstoupit do ČFL. V sobotu od 15:00 hraje s nováčkem – Polabanem Nymburk.

Domažlickému týmu bylo jedno, proti komu hrál. V přípravě smázl juniorku Plzně, či třeba špičku divize z Karlových Varů. Nebrzdil ani v MOL Cupu, tam si poradil s divizními Klatovy na jejich hřišti a pak doma díky dvouminutovému matu poslal ze hry třetiligového konkurenta z Chrudimi. A k tomu všemu bavil diváky dobrým fotbalem.

„To je náš hlavní cíl, chceme dávat hodně gólů. Pořád máme v tomhle směru na čem pracovat,“ překvapil nový kouč Vaigl. Za zmíněné čtyři duely dalo mužstvo 16 branek, tedy v průměru čtyři góly na utkání. Pokud by chtěl kouč opravdu víc, to by byly v Domažlicích, nebo na venkovních zápasech Jiskry k vidění pořádné hody.

Tým během léta opustil jeden z lídrů Mráz, díru v obraně zacelil zkušený Tomáš Hájovský, jenž má něco odkopáno v nejvyšší soutěži. „To je velká posila, vysoká,“ usmál se kouč. „Má kolem 150 ligových startl a všichni se od něj můžou učit,“ dodal Vaigl. Do Domažlic přišel i Terš, Mlynařík a Došlý. Klub ještě zkouší získat posilu z Plzně.

Zanechte komentář