Nový trenér pražské Sparty Václav Kotal by rád pomohl vrátit Letenské tam, kam podle něj patří. Pro nástupce odvolaného kouče Václava Jílka, který dosud vedl sparťanský B-tým, je prvním úkolem zlepšení obranné fáze.

„Já jsem dlouholetý sparťan. Hrál jsem tady, trénoval. Takže určitě do toho jdu s tím, že bych chtěl Spartě pomoci dostat se zpátky tam, kam podle mého názoru patří,“ řekl Kotal v rozhovoru pro klubovou televizi. „Nic víc se asi v této situaci nedá dělat a navíc na to není moc času. Potřebujeme, aby změna nastala co nejdřív,“ doplnil sedmašedesátiletý kouč.

Kritizovaný Jílek byl odvolán tři dny po překvapivé domácí porážce 0:2 od Liberce v úvodním jarním kole nejvyšší soutěže. Sparta klesla na páté místo tabulky a ztrácí osm bodů na druhou Plzeň. Kotala čeká premiéra na lavičce v neděli v Olomouci.

„Vzhledem k tomu, že v neděli je hned další ligový zápas, tak je samozřejmě potřeba se na něj důkladně připravit. Udělat rozbor posledního utkání, které se nepovedlo. A pokusit se odstranit nedostatky, které se tam objevily, a udělat co nejlepší výsledek,“ konstatoval rodák z Náchoda.

Spartu od začátku sezony trápí defenziva, v 21 ligových kolech inkasovala 28 branek. „Myslím si, že tolik gólů, kolik jsme na podzim i v sobotu dostali, je strašně moc. Čili první náš úkol bude zapracovat na zlepšení obranné fáze,“ upozornil Kotal.

„Chci přesvědčit hráče, že to, co po nich s realizačním týmem budeme chtít, by mělo být ku jejich prospěchu a samozřejmě ku prospěchu Sparty,“ doplnil bývalý trenér Hradce Králové, Jablonce, Brna nebo reprezentace do 17 let, jenž si na Letnou jako asistenta přivedl Michala Šmardu ze Slovácka.

Přestože má Kotal ke Spartě silný vztah, na nabídku převzít A-mužstvo nekývl okamžitě. „Samozřejmě jsem o tom přemýšlel, protože ta situace není jednoduchá jak vzhledem k hráčům, tak k fanouškům. Je to změna v rozehrané sezoně. Neměl jsem možnost hráče sledovat v přípravě, teprve ji celou analyzujeme. To znamená, že to chce určitý čas, abychom se dostali do toho obrazu, kde bychom chtěli mužstvo mít,“ uvedl Kotal.

Zanechte komentář